Uzun Saç Bakımı Yöntemleri
15 Mayıs 2024

Uzun Saç Bakımı Yöntemleri

Uzun saç bakımı, her kadının hayalidir uzun bakımlı saçlara sahip olmak. Uzun bakımlı ışıl ışıl parlayan saçlara kim hayır der ki. Fakat uzun saçın işi zordur. Bakımı yıkaması kuruması her zaman çok fazla uğraş ister. Uzun ve bakımlı saçlara sahip olmak için saçınıza iyi bir zaman dilimi ayırmanız gerekir. Uzun saç bakımı için ilk olarak saçlarınızı temiz yıkamalısınız. Bunun içinde saçınız için en uygun olan ürünleri tercih etmelisiniz. Saç telinize saç yapısına ve saçın ihtiyacına en iyi şekilde cevap verecek şampuan ve bakım ürünleri kullanmalısınız. Saç yıkama işlemini iki günde bir muhakkak yapmalısınız. Bununla beraber saç yıkanırken fazla sıcak su kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Çok sıcak su ile saçlar yıkanır ise cansız mat bir görünüm alır ve zaman ile kırıklar oluşur. Bu nedenle soğuğa yakın bir su ile yıkamalısınız. Soğuk su saça parlaklık verir.

Uzun saç bakımı, uzun saç bakımı için muhakkak bakim kremleri kullanılır. Düzenli olarak bakım yapmak saçın kolay taranmasını sağlar. Böylelikle saç taranırken kırılması önlenir. Uzun saçlar için saç bakım yağları ve doğal zeytinyağı da oldukça faydalıdır. Bununla beraber düzenli olarak saçta oluşan kırıklar alınmalı ve temizliğine dikkat edilmelidir. Düzenli bir şekilde saç bakım maskeleri kullanılmalıdır. Yine fazla ısı içeren işlemlerden uzak durmak gerekir. Boya, perma, maşa ve fon gibi işlemleri en aza indirmek gerekir. Bigudiler kullanarak saçınıza şekil vermeye çalışmalı ve bu işi işlemlerinden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Saçınız için bitkisel olan yağlar kullanarak saçınızın güçlenmesine yardımcı olmalısınız. Özellikle zeytinyağı uygulayarak saçınızı beslemelisiniz. Saç sağlığı için oldukça önemli olan bir diğer noktada sağlıklı beslemektir. Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için sağlıklı beslenmelisiniz. Böylelikle saçlarda dökülmeler ve yıpranmalar en aza iner.

Uzun saç bakımı için yapılması gerekenler
  • E Vitamini saçlar için en önemli vitaminlerdendir. E vitamini Hem saç uzamasında ve saça sağlık verir. E vitamini yağı kullanabilirsiniz bununla beraber Badem, fıstık, fındık, ayçekirdeği gibi gıdalar tüketmelisiniz.
  • Saç derinize sık sık masaj yapın bu saçın uzaması ve güçlenmesine saç tabakasının rahat nefes almasını sağlar.
  • Saçlarınıza en uygun olan bakım ürününü seçmeye çalışın. Böylelikle saçların ihtiyacını karşılayacak ve sağlıklı olmasını sağlayacaksınız
  • Saçlarınıza haftada bir saç bakım maskesi uygulayarak bakım yapın

Uzun Saç Bakımı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sağlar İçin Küf Tedavisi

Sağlar İçin Küf Tedavisi

Kırık Saçlar İçin Önerler

Kırık Saçlar İçin Önerler

Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç Dökülmesi Nedenleri

Alındaki Kısa Saçlardan Kurtulma Yöntemleri

Alındaki Kısa Saçlardan Kurtulma Yöntemleri

Yumurtayla Saç Bakımı Uygulanışı ve Faydaları Nelerdir?

Yumurtayla Saç Bakımı Uygulanışı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Tüm Saç Tipleri İçin

Tüm Saç Tipleri İçin